با سلام . در ادامه مباحث قبل، با ” آموزش تولرانس گذاری ابعادی قسمت سوم ” در خدمت شما هستیم. در آموزش های قسمت اول و دوم با اصول اولیه انتخاب تولرانس ابعادی و انواع تولرانس های ابعادی،نحوه کنترل حداقل لقی و اندازه مجازی و … آشنا شدیم. همانطور که قبلا” خدمت شما عرض کردم، تولرانس گذاری یک مهارت است که البته میباسیت بر پایه یک دانش مهندسی باشد. دانشی که از شناسایی دقیق عملکرد قطعه شروع میشود.
برای دادن تولرانس های صحیح و دقیق، ما به شناخت صحیح علائم استاندارد نقشه کشی صنعتی، الزامات ساخت و تولید، و موضوعات مربوط به متالورژی قطعه نیز نیازمندیم .

در ” آموزش تولرانس گذاری ابعادی قسمت سوم “، ما به تولرانس گذاری ابعادی یک مجموعه که شامل چهار قطعه است میپردازیم . در این مثال شما با نحوه تحلیل عملکرد قطعات و نحوه انتخاب تولرانس ابعادی بخوبی و در زمان کمی آشنا میشوید.
برای مشاهده تمامی مطالب آموزشی مرتبط، میتوانید به بخش تولرانس گذاری مراجعه فرمایید .

برای مهندسی معکوس و نمونه سازی صحیح و دقیق قطعات صنعتی، داشتن مهارت تولرانس گذاری ابعادی و هندسی حرفه ای و استاندارد ضروری است . جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

خلاصه مباحث مطرح شده در آموزش تولرانس گذاری ابعادی قسمت سوم

در این آموزش ابتدا نواحی عملکردی قطعات و مجموعه مقابل مورد ارزیابی قرار میگیرد و سپس هر ناحیه عملکردی جداگانه بررسی شده و قطعات مرتبط با آن تولرانس گذاری ابعادی میشوند. در هر مرحله تولرانس های داده شده کنترل تطبیقی شده و از صحت آنها اطمینان حاصل میگردد . بدلیل طولانی بودن بحث، نواحی عملکردی d , c , b , e  در قسمت سوم و سایر نواحی در قسمت چهارم بررسی شده اند . 

 

شرح عملکرد قطعات و مجموعه 

ناحیه عملکردی ” a ” : عقب قرار گرفتن لبه قطعه ۱ از قطعه ۲
ناحیه عملکردی ” b ” : جذب و روان بودن انطباق قطعات ۱ و  ۲ در قطر ۵۰
ناحیه عملکردی ” c ” : تامین فشرگی دائمی فنر
ناحیه عملکردی ” d ” : آزاد بودن انطباق قطر بزرگ پین درون قطعه ۲ در قطر ۲۰

آموزش تولرانس گذاری ابعادی قسمت سوم

سایر آموزشهای مرتبط با آموزش تولرانس گذاری ابعادی قسمت سوم

پیشنهاد ما اینست که برای نتیجه بهتر ، ترتیب آموزش ها را رعایت فرمایید.